Proszę czekać...

Witamy w OSP Siedliska

Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach istnieje od 1945 roku.

Sztandar i jednocześnie jednostka OSP została odznaczona :
- Złota Odznaka Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego
- Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa
- Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa

Od 1995r. jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Posiada trzy samochody pożarnicze:
• Mercedes Atego 1429, GBA 2,5/16 – z 2012 roku, z napędem 4x4 uterenowionym, zabudowa pożarnicza zbudowana w Firmie BOCAR, 6-cio osobowy, 2,5 tys. litrów wody, 250 litrów środka pianotwórczego, autopompa dwuzakresowa, przystosowany do działań w różnym terenie, przeznaczony do różnorodnych działań ratowniczo-gaśniczych.
• Renault Midlum 210 – z 2001 roku, z napędem terenowym zabudowa pożarnicza Wawrzaszek, kabina zespolona na 6 strażaków, 2 tys. litrów wody, 250 litrów środka pianotwórczego, autopompa dwuzakresowa i mnóstwo sprzętu ratowniczo-gaśniczego przeznaczonego do różnorodnych działań.
• Lublin 3302 SLRR - rocznik 1997, przystosowany na pożarniczy w 2010r. samochód specjalny rozpoznawczo-ratowniczy o bardzo szerokim zastosowaniu, przeznaczony w zależności od potrzeb do przewozu różnego rodzaju sprzętu lub strażaków.

Samochody stacjonują w trzech ogrzewanych garażach, ponadto strażacy mają do dyspozycji świetlicę strażacką zapełnioną pucharami i dyplomami, szatnię z szafami ubraniowymi męską i kobiecą, łaźnię z natryskiem, wc, jest pomieszczenie alarmowania i łączności, dwa magazynki sprzętu, magazynek paliw, a nad wszystkim góruje 14 metrowa wieża strażacka. Przed remizą obok placu manewrowego stoi stara bryczka strażacka, również obok remizy znajdują się obiekty sportowo-rekreacyjne boisko piłkarskie, asfaltowe do koszykówki i siatkówki plażowej jest też plac zabaw i miejsce do grillowania przy ognisku.

Posiadany sprzęt dodatkowy to miedzy innymi :
• Motopompa Polonia PO - 5 - 1984r
• Pompa wodna Honda WP 20 X - 1996r
• Pompa wodna BRIX - 1997r.
• Pompa szlamowa Honda WT 40 X - 1999r.
• Pompa szlamowa Honda WT 40 Xn – 2010r.
• Pompa pływająca Niagara - 2005r.
• Agregat - wentylator oddymiający Kobra - 2006r.
• Agregat prądotwórczy PAGO 3500 – 2010r.
• Agregat prądotwórczy Honda EC 2200 -1998r
• Piły spalinowe do drewna :
• STIHL 193 T
• STIHL MS 290
• STIHL MS 440
• Piła ratownicza STIHL
• Hydrauliczny średni zestaw ratowniczy HOLMATRO
• Przecinarka do stali Husquarna
• Agregat Pompowy dużej wydajności 11600 litrów/minutę
• Łódź płaskodenna Quicksilver z silnikiem strumieniowym
• Aparaty powietrzne MSA Auer – 8 kpl.
• Działko wodno-pianowe na przyczepce
• Przyczepka oświetleniowa z agregatem prądotwórczym
• Zestawy ratownictwa medycznego R1
• oraz wiele innego sprzętu specjalistycznego i ratowniczego.