Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach
-Organizacją Pożytku Publicznego-

Praktycznie przez cały rok 2005 trwały prace związane z uzyskaniem przez naszą straż statusu Organizacji Pożytku Publicznego, odbyły się 4 rozprawy sądu rejestracyjnego po których, musieliśmy zmieniać i uzupełniać mnóstwo dokumentów, podporządkowaliśmy składy Zarządu i Komisji Rewizyjnej nakładanym wymogą, konieczne było dokonanie wielu zmian w statucie naszej OSP, ponieśliśmy różne wydatki związane z opłatami administracyjnymi, nie wspomnę o wiarygodności podpisów składanych u notariusza czy o ściąganiu danych z Krajowego Rejestru Karnego. Ale te wszystkie problemy zostały rozwiązane, bo 12 stycznia 2006r. otrzymaliśmy decyzję z Sądu o nadaniu naszej OSP Statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

Jeżeli ktoś się tym interesuje to wie jak trudno o taki status, jesteśmy jedną z niewielu tego typu organizacji z siedzibą na terenie naszej gminy. Przywileje jakie już otrzymaliśmy to między innymi:

zwolnienie z podatku dochodowego naszej OSP, zwolnienie z podatku od nieruchomości
zwolnienie z opłat sądowych i skarbowych
można na naszą straż przekazywać 1% podatku dochodowego od każdego z nas
mamy pełne możliwości w prowadzeniu zbiórek publicznych na cele organizacji
mamy większe możliwości przyjmowania darowizn od różnych firm i instytucji
Jednym słowem ci którzy nie doceniali naszej działalności organizacyjnej - teraz doceniają nasz poziom organizacyjny. Działalność pożytku publicznego jest działalnością społecznie użyteczną prowadzoną przez organizacje w strefie zadań publicznych zgodnie z ustawą „o pożytku publicznym i wolontariacie”… OSP Siedliska wykonując zadania ze sfery zadań publicznych wykonuje je przede wszystkim w zakresie ratownictwa i ochrony ludności ale także i w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz działań na rzecz integracji europejskiej i rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.

W związku z posiadaniem statusu Organizacji Pożytku Publicznego (nr rejestru sądowego 0000002676) , Zarząd OSP zwraca się z prośbą o przekazywanie na działalność statutową naszej jednostki wsparcia od wszystkich osób dobrej woli i wpłacania na nasze konto datków i darowizn.

Podczas rozliczania podatku dochodowego PIT proszę wpisać w rubryce przekazania 1% kwotę i : Nr KRS : 0000002676

Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach w akcji "1%" dla OPP :
w 2006 roku otrzymaliśmy 21 wpłat od podatników na kwotę 813.90zł. za te środki został kupiony sprzęt do ratownictwa medycznego,
w 2007 roku otrzymaliśmy 33 wpłaty od podatników na kwotę 1327,30zł. za te środki został kupiony sprzęt ochrony osobistej strażaków do działań w różnych ekstremalnych warunkach,
w 2008 roku otrzymaliśmy 68 wpłat od podatników na kwotę 1868,90zł. za te środki został kupiony sprzęt do ratownictwa na wodach,
w 2009 roku otrzymaliśmy 92 wpłaty od podatników na kwotę 2789,90zł. za te środki został zakupiony sprzęt ochrony osobistej strażaków,
w 2010 roku otrzymaliśmy 62 wpłat od podatników na kwotę 1742,20zł. za te środki został zakupiony sprzęt ochrony osobistej strażaków,
w 2011 roku otrzymaliśmy 75 wpłat od podatników na kwotę 2595,40zł. za te środki został zakupiony sprzęt ratowniczy.
w 2012 roku otrzymaliśmy 43 wpłaty od podatników na kwotę 1773,00zł za te środki został zakupiony sprzęt pożarniczy oraz wsparto działalność Klubu Krótkofalowców.
w 2013 roku otrzymaliśmy 76 wpłat od podatników na kwotę 2595,40zł za te środki został zmodernizowany monitoring remizy oraz wsparto działalność zespołu tanecznego Mażoretek i działalność Klubu Krótkofalowców.
w 2014 roku otrzymaliśmy 55 wpłat od podatników na kwotę 2131,80zł za te środki został zakupiony sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz wsparto działalność zespołu tanecznego Mażoretek i działalność Klubu Krótkofalowców.
w 2015 roku otrzymaliśmy 45 wpłat od podatników na kwotę 1967,70zł za te środki został zakupiony sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz wsparto działalność zespołu tanecznego Mażoretek i działalność Klubu Krótkofalowców.

Szanowni Państwo !!!
W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach składam serdeczne podziękowania wszystkim którzy przekazują swój 1% naszej jednostce, jednocześnie zapewniam, iż otrzymane środki zostają wydane wyłącznie na działalność statutową czyli na zakup sprzętu ratowniczego i strażackiego, co wpłynie na poprawienie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Prezes OSP Siedliska