Witamy w OSP Siedliskach

Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach
Istnieje od 1945 roku

Od 1995r. jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego
Posiada trzy samochody pożarnicze:
• Jelcz 325 GCBA 3/32 - podwozie z 1986r. karosowany w 1998r. w Osinach, kabina zespolona na 8 strażaków, 3 tys. litrów wody i mnóstwo sprzętu ratowniczo-gaśniczego przeznaczonego do różnorodnych działań.
• Mercedes Atego 1429, GBA 2,5/16 – podwozie z 2011 roku, z napędem 4x4 uterenowionym, zabudowa pożarnicza z 2012 roku, zbudowany w Firmie BOCAR, 6-cio osobowy, 2,5 tys. litrów wody, 250 litrów środka pianotwórczego, autopompa dwuzakresowa, przystosowany do działań w różnym terenie, przeznaczony do różnorodnych działań ratowniczo-gaśniczych.
• Lublin 3302 SLRR - rocznik 1997, przystosowany na pożarniczy w 2010r. samochód specjalny rozpoznawczo-ratowniczy o bardzo szerokim zastosowaniu, przeznaczony w zależności od potrzeb do przewozu różnego rodzaju sprzętu lub strażaków.
Samochody stacjonują w trzech ogrzewanych garażach, ponadto strażacy mają do dyspozycji świetlicę strażacką zapełnioną pucharami i dyplomami, szatnię z dwudziestoma szafami ubraniowymi, łaźnię z natryskiem, wc, jest pomieszczenie alarmowania i łączności, dwa magazynki sprzętu, magazynek paliw, a nad wszystkim góruje 14 metrowa wieża strażacka.
Przed remizą obok placu manewrowego stoi stara bryczka strażacka, również obok remizy znajdują się obiekty sportowo-rekreacyjne boisko piłkarskie, asfaltowe do koszykówki i siatkówki plażowej jest też plac zabaw i miejsce do grillowania przy ognisku.
Posiadany sprzęt dodatkowy :
• Motopompa Polonia PO - 5 - 1984r
• Pompa wodna Honda WP 20 X - 1996r
• Pompa wodna BRIX - 1997r.
• Pompa szlamowa Honda WT 40 X - 1999r.
• Pompa szlamowa Honda WT 40 Xn – 2010r.
• Pompa pływająca Niagara - 2005r.
• Agregat - wentylator oddymiający Kobra - 2006r.
• Agregat prądotwórczy PAGO 3500 – 2010r.
• Agregat prądotwórczy Honda EC 2200 -1998r
• Piły spalinowe do drewna :
• STIHL 019 T - 1997r.
• STIHL MS 290 - 2002r.
• STIHL MS 440 – 2009r.
Aparaty powietrzne AUER (jednobutlowe) – 8 kpl.
Przyczepa jednoosiowa PG-8 - 1988r.
Działko wodno-pianowe przewoźne,
Przyczepka oświetleniowa.

NASZA STRAŻNICA JEST CAŁODOBOWO MONITOROWANA KAMERAMI !!!

Znajdź nas na Facebooku